Rīgas Vissvētākās Trīsvienības katoļu draudze

Niks Vujačičs

DZĪVE BEZ ROBEŽĀM

Niks Vujačičs (1982) ir piedzimis bez rokām un kājām, bet viņš ir uzveicis savu invaliditāti un dzīvo neatkarīgu, bagātu, piepildītu un “neiedomājami labu” dzīvi, būdams paraugs ikvienam, kas meklē patiesu laimi. Šajā grāmatā viņš uzsver, ka svarīgākais ir atrast dzīves mērķi un nekad nepadoties, lai kādas grūtības stātos ceļā. Niks stāsta par savu emocionālo cīņu bērnībā, pusaudža gados un arī vēlāk. “Ilgu laiku domāju, vai šajā pasaulē vēl kāds ir tāds kā es un vai manā dzīvē bez sāpju un pazemojumu paciešanas ir vēl arī kāds cits mērķis.” Niks atklāj, ka ticība Dievam ir bijis galvenais viņa spēka avots, un stāsta, ka tad, kad sapratis – viņa misija ir iedvesmot citus cilvēkus tiekties pēc labākas dzīves un labākas pasaules, viņš guvis spēku veidot savu dzīvi tādu, kas sniedz gandarījumu un ir auglīga, dzīvi, kurai nav ierobežojumu.

NIKS VUJAČIČS uzrunā cilvēkus visā pasaulē, vadot seminārus par motivāciju un ticību saviem mērķiem; viņš ir bezpeļņas organizācijas Life Without Limbs direktors. Niks ir dzimis un audzis Austrālijā, bet tagad dzīvo Dienvid­kalifornijā kopā ar sievu un diviem dēliem. 

“Mūsu dzīvei nav citu ierobežojumu kā vien tie, kurus tai uzliekam mēs paši.”Niks Vujačičs 
Žaks Fešs

PĒC PIECĀM STUNDĀM ES REDZĒŠU JĒZU
Cietumnieka dienasgrāmata

Pēc piecām stundām es redzēšu Jēzu. Ar šiem vārdiem noslēdzas Žaka Feša dienasgrāmata, ko viņš raksta cietumā, būdams notiesāts uz nāvi. 1957. gadā divdesmit septiņu gadu vecumā Žakam izpilda nāvessodu.

Dienasgrāmata ir veltīta Žaka meitiņai Veronikai, kurai tolaik ir seši gadi. Žaks zina par spriedumu, zina, ka tas tiks izpildīts. Dienasgrāmatā viņš apraksta, kāda ir ikdiena cilvēkam, kurš dienu pēc dienas gaida tuvojamies savu pēdējo rītausmu, bet pats tajā pašā laikā tuvojas Dievam. Nāves neizbēgamā un nenovēršamā tuvošanās piešķir Žaka liecībai uzreiz pamanāmu spriedzi un arī patiesumu.
lasīt vairāk >
Skots un Kimberlija Hāni

PĀRNĀKŠANA ROMĀ
Rome Sweet Home - mūsu ceļš uz katoļticību

Kad Skots izlemj sekot Kristum, viņš kāri lasa Lutera un Kalvina darbus, kļūdams par pārliecinātu antikatoli. Kā krietnam protestantam piedienas, Skots dedzīgi un uzcītīgi iedziļinās Dieva Vārdā - līdz pats sabīstas no saviem atklājumiem.

Kimberija sākotnēji nav tik kategoriska, taču viņa ir augusi prezbiteriāņu mācītāja ģimenē un vēlas palikt precējusies ar prezbiteriāņu mācītāju, par kādu ir kļuvis Skots. Taču Skots pēc ilgstošām studijām aizvien vairāk pārliecinās, ka Dievs viņu aicina Romas katoļu Baznīcā!
lasīt vairāk >

Prāvesta blogs

prāvests
Edgars Cakuls 2024. gada 18. janvāris

Dieva Vārda svētdiena lūgšanu nedēļas par kristiešu vienību ietvaros

21. janvārī, parastā liturģiskā laika 3. svētdienā, katoliskā Baznīca jau 5. reizi svinēs Dieva Vārda svētdienu. Tā nav liela jubileja – īpaši, ja salīdzinām ar citiem svētkiem Baznīcas liturģiskajā kalendārā, kas pastāv gadsimtus vai tūkstošgades. Un tomēr pieci gadi ir pietiekami ilgs laiks, lai būtiski mainītu savu attieksmi kādā jautājumā. Jēzus mācekļiem bija tikai trīs gadi kopā ar Iemiesoto Dieva Vārdu, bet ar to pilnīgi pietika, lai viņi vairs nekad neatgrieztos pie dzīves “pa vecam”. Tāpēc šodien ir atbilstoši uzdot sev jautājumu: “Vai šajos gados ir augusi mūsu mīlestība pret Dieva Vārdu? Vai, šo svētku iedrošināti, esam to labāk iepazinuši un dziļāk izpratuši? Un kā ir ar pielietojumu dzīvē?”
Pirmo reizi Dieva Vārda svētkus parastā liturģiskā laika 3. svētdienā svinējām svētā Hieronīma nāves 1600. jubilejas gadā. Šis svētais bija apguvis vairākas Bībeles valodas, ne tikai lai varētu Dieva Vārdu labāk izprast pats, bet arī lai spētu to darīt pieejamāku citiem, veicot tulkojumu uz toreiz saprotamāko latīņu valodu. Hieronīma apbrīnojamais centīgums Dieva Vārda iepazīšanā, izprašanā un izplatīšanā var tikt izskaidrots ar pamatnostāju, ko viņam tik labi ir izdevies formulēt, komentējot pravieti Isaju: Ignoratio enim Scripturarum ignoratio Christi est – nepazīt Rakstus nozīmē nepazīt Kristu. Ja Hieronīmam toreiz tiktu dots redzēt mūsdienu iespējas Dieva Vārda iepazīšanai un izplatīšanai (no poligrāfijas līdz interneta resursiem un mākslīgā intelekta rīkiem) un vienlaicīgi tiktu atklāts, cik daudz kristiešu šodien ar Bībeli ir uz “jūs”, tad viņš varētu vienīgi noplātīt rokas pilnīgā neizpratnē…
lasīt vairāk >
Piesakies jaunumiem
© 2024 Trīsvienības draudze »